Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Classic strobe with 1500 W flash-tube and DMX control
- Elaborate reflector system
- Flash tube already installed
- Dimmer electronic; effect speed adjustable
- Strobe effect
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX
- Fixtures available for LED PC-Control 512; Light Captain
- For application areas such as: Clubs/dancing school; stage; rental
- Very quiet working noise
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 1500 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Lamp type | Strobe lamp |
| Color generation | Cold white (CW) |
| DMX channels | 2 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512; Light Captain |
| Housing color | Black matte |
| Material | Metal |
| Dimensions | Width:46 cm |
| Depth | 24 cm |
| Height | 14 cm |
| Weight | 3.11 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø12mm |
| Material | Metal, 1.5 mm |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1 m |
| Illuminant | |
| Energy efficiency class (A - G) | G |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!