Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
IP65 battery-powered spotlight with RGBWA+UV LEDs, QuickDMX, frost filter and IR remote control
- Integrated QuickDMX transceiver for wireless DMX control
- Battery operation up to 26h depending on program used
- 14 LEDs 10 W 6in1 HCL RGBWA/UV (homogenous color mix)
- Frost filter
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic; Dimmer speed (step response) adjustable
- Strobe effect
- Integrated show programs
- Direct color selection for 27 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via DMX; stand-alone; IR remote control; master/slave function; QuickDMX
- Fixtures available for LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light Captain; EASY SHOW 1; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Light´J; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 15°
- Variable color temperature 2700 K - 8000 K
- With double bracket
- LCD display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- Suitable for outdoor use
- For application areas such as: Architecture; stage; wedding/gala/events; rental; video and photography
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
battery pack
- Cordless, flexible and versatile
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x XLR cable
- 3 x frost filter
- 1 x remote control
- 2 x screw
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Battery/battery pack built-in |
| Via IP T-Con (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) | |
| Power output | IP T-Con (F) mounting version |
| Battery pack | Battery operation up to 26h depending on program used |
| Recharging time 3h | |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 14 x 10 W 6in1 HCL RGBWA/UV (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| Equipment | Frost filter |
| DMX channels | 2; 3; 6-1; 6-2; 12 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | DMX; stand-alone; IR remote control; master/slave function; QuickDMX |
| Fixtures available for | LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light Captain; EASY SHOW 1; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Light´J; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Carrier frequency | 2.4 GHz |
| Beam angle (1/2 peak) | 15° |
| 27° | |
| 30° | |
| 60° | |
| Color temperature | 2700K - 8000K adjustable |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Double bracket |
| Display type | LCD display |
| Material | Aluminum casting |
| Dimensions | Width:31.7 cm |
| Depth | 22.7 cm |
| Height | 37.0 cm |
| Weight | 7.85 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Battery pack | |
| Battery pack type | 1 x lithium ion 22.2 V, 4400 mAh, 97.68 Wh |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø11mm |
| Material | Metal, 3 mm |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05RN-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| XLR cable | |
| Cable length | Approx. 1.5 m |
| Plug A | 1 x 3-pin XLR (M) |
| Plug B | 1 x 3-pin XLR (F) |
| Frost filter | |
| Diameter mounting holes | 2 x Ø4mm |
| Material | Plastic, 2 mm |
| Dimensions | Diameter:Ø 20.5 cm |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2032 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!