Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Battery-powered LED beam effect with RGBW colors, RG laser, AirW wireless system (2.4 GHz) and RF remote control
- Integrated AirW radio transceiver for wireless master/slave operation
- Adaptive frequency hopping ensures interference-free operation in the 2.4 GHz band
- 2 laser diodes project hundreds of red and green laser beams
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 11h depending on program used
- Integrated automatic charging of the battery
- 5 LEDs 8 W SMD 9095 4in1 QCL RGBW
3 segments controlled separately - Dimmer electronic; color selection adjustable; program selection manual; Energy-saving mode adjustable; program speed adjustable; Rotation speed adjustable; Rotation direction adjustable
- Multi beam effect; laser; strobe effect
- Laser class 2M
does not require additional protective measures or appointment of a laser safety officer - 7 integrated show programs
- Highly efficient air flow from front to rear
- The device is cooled by low-noise cooling fan at the base
- Control via stand-alone; DMX; AirW; sound to light via microphone; master/slave function; wireless remote control; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Flicker-free
- DMX fail mode (blackout; hold; auto; full on)
- With omega bracket
- Monochrome 4 digit 7-segment LED display
- Charge status indicator
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels; advertisement/Shop window
- Very quiet working noise
- Application possibility: Standing; suspended
- 3 buttons on the remote control for saving your own settings
remote control
- Operating range up to 50m in the open air
Scope of delivery
- 1 x light effect
- 1 x power cord
- 1 x omega bracket
- 1 x user manual
- 1 x remote control
- 4 x screw
- 4 x washer
- 1 x declaration of conformity
- 1 x battery
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Battery/battery pack built-in | |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05VV-F |
| Power output | 1 x IEC connector (F) mounting version Bypass |
| Device fuse | 5 x 20 mm, T 2 A fuse replaceable |
| Battery pack type | 1 x lithium ion 18.5 V, 13000 mAh, 240.5 Wh |
| Battery pack | Battery operation up to 11h depending on program used |
| Recharging time 7h | |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 5 x 8 W SMD 9095 4in1 QCL RGBW |
| Flash rate | 1 - 20 Hz |
| Laser class | 2M |
| Laser color | R/G |
| Laser module | Red (R) 100 mW 650nm |
| Green (G) 40 mW 532nm | |
| DMX channels | 3; 10; 22 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version Bypass |
| Cooling | 1 x low-noise cooling fan at the base, air flow from front to rear |
| Control | Stand-alone; DMX; AirW; sound to light via microphone; master/slave function; wireless remote control; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Projection | Flicker-free |
| DMX fail mode | Blackout; hold; auto; full on |
| Housing color | White |
| Attachment system | Omega bracket |
| Display type | Monochrome 4 digit 7-segment LED display |
| Display | Charge status indicator |
| Status LED | Power, charge status indicator |
| USB port | 1 x type A |
| Material | Metal, painted |
| Dimensions | Length:32 cm |
| Width | 26 cm |
| Height | 39 cm |
| Weight | 7.00 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
| Omega bracket | |
| Material thickness | 3 mm |
| Remote control | |
| Battery | 1 x 12 V 23AE alkaline manganese built-in |
| Range | Range up to 50m in the open air |
| Carrier frequency | 433.92 MHz |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!