Leírás
Az itt látható egyedi termékleírások és képek a DJSoundLight Kft tulajdonát képezik.
A DVA széria 2006-os indulása óta új standardokat állított fel a hangosítóiparban, felhasználók széles körének eljuttatva a line array technológiát.
Az új háromutas aktív DVA K5 modullal a dB Technologies még tovább fejlesztette azt a technológiát, ami megalapozta a teljes széria sikerét.
A DVA K5 D-osztályú Digipro G3 digitális erősítőjével akár 129 dB hangnyomás leadására képes, a széria legkorábbi modelljének, a DVA T4 sikerének elérését tűzte ki célul, köszönhetően a legújabb modell, a DVA T8 fejlesztése során alkalmazott technikai újítások felhasználásának erre minden lehetőség adott.
Az új DVA line array modulban két 25mm-es magas-, egy 165mm-es neodímium közép- és egy 203mm-es neodímium mélyhangszórót találunk.
Ezen kívül egy fejlett felhasználói DSP felület extrém precíz rendszerhangolást tesz lehetővé: két forgópotméterrel külön állíthatjuk a mély és közép/magas frekvenciás korrekciót, amikkel kompenzálhatjuk a kedvezőtlen környezeti feltételek hatásait.
A modul elektronikáit és komponenseit egy ellenálló polipropilén hangláda védi, amit a rázkódást gátló fémkomponensek tovább erősítik, ezen kívül a rezonanciát is csökkentik, így a hangfal kiváló akusztikai tulajdonságokat értek el a tervezés során. Az eredeti dizájn, a válogatott komponensek és a legmodernebb erősítőtechnológia együttesen járul hozzá a fajsúlyos teljesítményhez: modulonként 14,2 kg tömegű a K5.
Ha mindez nem lenne elég, a DVA K5 modul egy frissen újratervezett frontráccsal és beépített esővédelemmel is rendelkezik.
Paraméterek
| Hangfal típusa | 3-utas aktív line array modul |
| Akusztikai adatok | |
| Frekvencia érzékenység[+/-3dB] | 70 Hz - 19 000 Hz |
| Max SPL | 129 dB (egy egység) |
| Magashangszóró | 2x 25mm |
| Magashangszóró hangtekercse | 36mm |
| Középhangszóró | 165mm |
| Középhangszóró hangtekercse | 51mm |
| Középhangszóró típusa | Neodímium |
| Mélyhangszóró | 1x 203mm |
| Mélyhangszóró hangtekercse | 64mm |
| Mélyhangszóró típusa | Neodímium |
| Lesugárzás (vízsz. x függ.) | 100x15° (egy egység) |
| Végerősítő | |
| Erősítő rendszere | Digipro G3 |
| Erősítő osztályozása | D-osztályú |
| RMS teljesítmény | 500 W |
| Peak teljesítmény | 1000 W |
| Hűtés | léghűtéses |
| Tápegység | 500 W SMPS (kapcsolóüzemű) |
| Processzor | |
| Kontroller | DSP 56 Bit |
| AD/DA konverzió | 24 Bit / 48 KHz |
| Limiter | Dual Active Multiband RMS, Peak, Thermal |
| Hangváltó frekvencia MF-HF | 1800 Hz |
| LF-HF esése | 24 dB/Oktáv |
| Hangváltó frekvencia LF-MF | 340 Hz |
| LF-HF esése | 24 dB/Oktáv |
| Bemenet | |
| Bemeneti szekció | 1x XLR Szimmetrikus |
| Kimeneti szekció | 1x XLR Szimmetrikus |
| Áramellátás csatlakozók | 1 x Powercon In, 1 x Powercon Out |
| Kezelőszervek | |
| 1 x bemeneti érzékenység potméter | |
| 1 x DSP potméter (LF Correction) | |
| 1 x DSP potméter (MF-HF Correction) | |
| Felépítés | |
| Hangláda anyaga | fémmel megerősített polipropilén |
| Riggelési pontok | beépített riggelő hardver |
| Szélesség | 580 mm |
| Magasság | 240 mm |
| Mélység | 327 mm |
| Tömeg | 14,2 kg |