Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
925 watt fogger with DMX/RDM, timer and optional wireless remote
- Rugged metal housing with handle, mounting bracket and safety eyelet
- Heating element with Unicore technology
- Auto temperature control
- Continuous output
- Improved version with about 10% more output volume than predecessor model
- With level indication
- Operates on water-based fluid
- Removable tank
- Control via DMX; stand-alone; wired remote control (optional); wireless remote control (optional)
- LCD display
- For application areas such as: Wedding/gala/events; stage; theater; rental
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x power cord
- 1 x user manual
- 1 x remote control
- 1 x mounting bracket
- 2 x knurled screw
- 2 x washer
- 1 x container
- 1 x tube
- 1 x filter
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 925 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug |
| Warm-up time | Approx. 6 min |
| Tank capacity | 1.7 l water-based fluid removable tank |
| Fluid consumption | Approx. 60 ml/min |
| DMX channels | 1 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Control | DMX; stand-alone; wired remote control (optional); wireless remote control (optional) |
| Housing color | Silver |
| Heater | 900 W |
| Display type | LCD display |
| Dimensions | Length:43.3 cm |
| Width | 19.8 cm |
| Height | 21.4 cm |
| Weight | 7.75 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!