Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Compact snow machine with digital wireless control system and DMX interface
- Snow machine with digital wireless control and high output for a real blizzard effect
- Rugged metal housing with handle, mounting bracket and safety eyelet
- Precisely adjustable timer with interval, duration and output volume
- Continuous output with adjustable snow volume or manual activation with maximum snow volume
- The transmitter allows simultaneous control of an unlimited number of machines
- Improved version with about 250% more snow output than predecessor model
- Output distance: Horizontal approx. 2.5 m
- Big tank capacity
- Removable tank
- Control via stand-alone; DMX; wireless remote control
- Operating range up to 50m
- Monochrome LCD display
- For application areas such as: Wedding/gala/events; theater; rental; clubs/dancing school
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x power cord
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
- 1 x transmitter
- 1 x mounting bracket
- 2 x screw
- 2 x knurled screw
- 4 x washer
- 1 x container
- 1 x tube
- 1 x filter
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 800 W |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Output volume | Approx. 250 m³/min |
| Output distance | Horizontal approx. 2.5 m |
| Tank capacity | 5.0 l removable tank |
| Fluid consumption | Approx. 140 ml/min |
| DMX channels | 1 |
| DMX input | 1 x 5-pin XLR (M) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (M) mounting version | |
| DMX output | 1 x 5-pin XLR (F) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (F) mounting version | |
| Control | Stand-alone; DMX; wireless remote control |
| Range | Range up to 50m |
| Carrier frequency | 433.920 MHz |
| Housing color | Grey |
| Display type | Monochrome LCD display |
| Dimensions | Width:27.6 cm |
| Depth | 55.4 cm |
| Height | 22.8 cm |
| Weight | 11.70 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x 12 V LR27 alkaline manganese built-in |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!