Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
High performance snow machine in flightcase for touring applications
- Silent DMX snow machine for professional theatrical effects
- Integrated in a flightcase (with castors), applicable for touring
- 10-meter long hose for easy rigging on a stand or truss and remote dispersion
- Adjustable wind volume and flow rate
- Timer function
- Big tank capacity
- Control via stand-alone; DMX; wired remote control (optional); wireless remote control upgradeable; W-DMX by wireless solution upgradeable; timer
- Monochrome LCD display
- Built with NEUTRIK connector
- For application areas such as: Wedding/gala/events; theater; rental; video and photography; clubs/dancing school
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x container
- 1 x tube
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 890 W |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via PowerCON (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Tank capacity | 20.0 l snow fluid |
| Fluid consumption | Approx. 400 ml/min |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (M) mounting version | |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (F) mounting version | |
| Control | Stand-alone; DMX; wired remote control (optional); wireless remote control upgradeable; W-DMX by wireless solution upgradeable; timer |
| Housing color | Black |
| Display type | Monochrome LCD display |
| Use of brands | Built with NEUTRIK connector |
| Dimensions | Width:55.1 cm |
| Depth | 59.2 cm |
| Height | 65.1 cm |
| Weight | 35.20 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!