Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Carrying case
Flightcase for one turntable (up to 450 mm width)The foam padded Roadinger Flightcase offers you space for a turntable without cover up to a width of 450 mm.The high-quality finish with multi-layered glued wood and four steel-reinforced rubber feet provide for the stability of the Roadinger turntable case. In addition, the flight case has two lockable butterfly locks - so your turntable is always safely stored.The maximum load capacity is 20 kg.
- High-quality workmanship with plywood multi-layer glued 7 mm, black, laminated
- Interior with foam padding
cover with foam padding - Removable cover
- Aluminum profile frames 25mm with rounded edges
- Hinged, chromium plated case handle
- 2 high-quality butterfly locks with shut-off function
- Rubber feet
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
Manuals
ManualsParaméterek
| Maximum load | 20 kg |
| Removable covers | 1 pc/pcs |
| Aluminum profile frames | 25 mm |
| Case handle | 1 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs with shut-off function |
| Transport aid | Rubber feet |
| Material | Plywood multi-layer glued, 7 mm |
| Color | Black, laminated |
| Device compartment | 45 cm x 35.5 cm x 12 cm |
| Dimensions | Width:53.5 cm |
| Depth | 45.5 cm |
| Height | 23 cm |
| Weight | 6.50 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!