Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Rack case
Flightcase for 483 mm devices (19")The ROADINGER amplifier rack PR-1 with 3 U is optimally suited for your 19" equipment such as power amplifiers and other accessories. The maximum installation depth is 420 mm plus 90 mm per cover. The case features high-quality, 7 mm thick sides made of multi-layer glued and black laminated wood. The aluminium profile frame with rounded corners and the three-legged, medium-sized steel ball corners provide additional stability. The amplifier rack is equipped with four snap locks, two chrome-plated case folding handles and two wooden sliding rails on the floor. Both lids are removable.The maximum load is 50 kg.
- 3 U
- High-quality workmanship with plywood multi-layer glued 7 mm, black, laminated
- 2 removable covers (double-Door-Version)
- Aluminum profile frames 30mm with rounded edges
- 2 hinged, chromium plated case handles
- 4 high-quality spring locks
- 2 x wooden slide rails on the bottom
- Available in different height units (1 U = 44 mm)
- With profile rails suitable for 19" units
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
Paraméterek
| Maximum load | 50 kg |
| Removable covers | 2 pc/pcs |
| Aluminum profile frames | 30 mm |
| Case handle | 2 pc/pcs |
| Lock | Spring lock:4 pc/pcs |
| Transport aid | 2 x wooden slide rails on the bottom |
| Material | Plywood multi-layer glued, 7 mm |
| Color | Black, laminated |
| Front panel width | 19" |
| Mounting height | Approx. 13.5 cm (3 U) |
| Mounting depth | 470 mm |
| Housing design | 3 U |
| Dimensions | Width:54.5 cm |
| Depth | 64 cm |
| Height | 17.5 cm |
| Weight | 8.60 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!