Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
UHF boundary microphone with PLL multifrequency transmitter
- Electret boundary microphone with UHF pilot tone technology (PLL)
- Easy and error-free synchronization between receiver and transmitter via infrared signal
- Rugged metal housing
- UHF 863 - 865 MHz License-free and approved in Europe
- UHF 823 - 832 MHz License-free and approved in large parts of Europe
- Up to 8 transmitters can be operated in parallel without interference
- Monochrome LCD display
- Charge status indicator
Scope of delivery
- 1 x microphone
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
Manuals
ManualsParaméterek
| Type | Boundary microphone |
| Power supply | 3V DC |
| Power connection | Battery/battery pack |
| Capsule type | Electret |
| Battery | 2 x Mignon (AA) (not included) |
| Gain | Output: |
| Frequency band | UHF 863 - 865 MHz; UHF 823 - 832 MHz |
| Parallel mode | Max. 8 transmitter |
| Modulation | FM |
| Frequency selection | 90 switchable frequencies |
| In 10 groups with up to 10 preset frequencies each | |
| Display type | Monochrome LCD display |
| Display | Charge status indicator , frequency , channel |
| Control elements | Transmitter power switch (high-low) |
| Switch | On/off switch; low cut switch |
| Material | Metal |
| Dimensions | Width:11 cm |
| Depth | 11.9 cm |
| Height | 4.1 cm |
| Weight | 0.49 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!