Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
UHF pocket transmitter for model WAM-402, 823-832 + 863-865 MHz
- Pilot frequency squelch technology delete wireless RF interference
- 10 groups with 90 fixed frequencies within 11 MHz switching bandwidth
- Easy and error-free synchronization between receiver and transmitter via infrared signal
- LED for battery status, frequency, channel and group
- UHF 823 - 832 MHz License-free and approved in large parts of Europe
- UHF 863 - 865 MHz License-free and approved in Europe
- Up to 8 transmitters can be operated in parallel without interference
transmitter
- Operating range up to 80m
microphone
- Polar pattern: Cardioid
Scope of delivery
- 1 x transmitter
- 1 x microphone
- 1 x windshield
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
Manuals
ManualsParaméterek
| Type | Bodypack with microphone |
| Power consumption | 0.42 W |
| Frequency band | UHF 823 - 832 MHz; UHF 863 - 865 MHz |
| Switching bandwidth | 11 MHz |
| Parallel mode | Max. 8 transmitter |
| RF power output | 10 mW |
| Modulation | FM |
| Frequency selection | 90 switchable frequencies |
| In 10 groups with up to 10 preset frequencies each | |
| Weight | 0.11 kg |
| Transmitter | |
| Power supply | 3V DC |
| Power connection | Battery/battery pack |
| Battery | 2 x Mignon (AA) (not included) |
| Range | Range up to 80m |
| Control elements | Transmitter power switch (high-low) |
| Switch | On/off switch; Mic/Ins switch |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:6.5 cm |
| Depth | 2.5 cm |
| Height | 9.5 cm |
| Weight | 0.086 kg |
| Microphone | |
| Type | Lavalier microphone |
| Cable length | 1.20 m |
| Capsule type | Electret |
| Polar pattern | Cardioid |
| Frequency range | 60 - 12000 Hz |
| Sensitivity | -42 dB |
| Connector type | Mini XLR (F) 4-pin |
| Material | Metal |
| Color | Black |
| Weight | 0.020 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!