Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Class D multi-channel PA amplifier with SMPS, 4 x 1500 W RMS (4 ohms), 4 x 1000 W RMS (8 ohms)
- 4-channel PA amplifier with class D circuitry
- Low weight and height due to integrated switch mode power supply
- Reliable power amp with high impulse stability for a wide range of applications (e.g. compact PAs, multi-way PAs, concerts)
- 3 operating modes can be selected (stereo, parallel or bridged)
- Level control per channel
- Input sensitivity adjustable
- LED VU meter and LEDs for activated protective circuit (protect) and overload (clip) per channel
- Electronically balanced inputs via XLR mounting jacks, with XLR feed-through outputs
- Speaker outputs via lockable Speaker plugs
- Rugged steel chassis with aluminum front panel
- (19") 48.3 cm rack installation 2 U
- Highly efficient air flow from front to rear
- The device is cooled by temperature-controlled fan
Scope of delivery
- 1 x amplifier
- 1 x power cord
- 4 x foot
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 1200 W 1/8 power |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Output power | 4 x 1500 W RMS (4 ohms) |
| 4 x 1000 W RMS (8 ohms) | |
| 2 x 3000 W RMS bridged (8 ohms) | |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug included |
| Cable construction | 3 x 1.5 mm² H05VV-F |
| Frequency range | 20 - 20000 Hz ± |
| S/N ratio | >100 dB |
| THD | <0.2 % at 1 kHz |
| Cooling | 4 x temperature-controlled fan , air flow from front to rear |
| Gain | 32 dB |
| 36 dB | |
| 41 dB | |
| Housing color | Black matte |
| Circuitry | Class D |
| Slew rate | >16 V/µs |
| Damping factor | >400 |
| Crosstalk | >70 dB |
| Control elements | Power switch, level control per channel, Input sensitivity switch, mode switch (stereo/parallel/bridged) |
| Controls | DC voltage; short-circuit; limiter; softstart; overheat; VHF; overload |
| Status LED | Power, signal, level meter, clip, protect; bridged |
| Connections | Input:line via 4 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Output | line via 4 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| Output | speaker via 4 x speaker built-in socket (F) |
| Input sensitivity | 0.775 V; 1.4 V; 2.2 V , switchable |
| Max. level | Input:+20 dBu |
| Input | +9 V |
| Housing design | (19") 48.3 cm rack installation 2 U |
| Mounting depth | 39.8 cm |
| Dimensions | Width:48.3 cm |
| Depth | 43.5 cm |
| Height | 8.9 cm |
| Weight | 9.15 kg |
| Amplifier | |
| Weight | 9.05 kg |
| Power cord | |
| Weight | 0.26 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!