Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Active 18" PA bassreflex subwoofer, 1400 W RMS
- Active PA subwoofer for touring applications and permanent installations
- Versatile setup options with the KX top speakers and specially tuned presets
- Endfire and cardioid array configurations possible
- Digital signal processor
- DSP presets: 80 Hz hi cut; 90 Hz hi cut; 100 Hz hi cut; 120 Hz hi cut; End Fire 80 Hz; Inverted/Cardioid 80 Hz
- The device is cooled by temperature-controlled fan
- Black metal grille with acoustic foam
- 4 Rugged carrying handles
- Mains input and output for power linking up to 4 units
Scope of delivery
- 1 x bass
- 1 x power cord
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 1800 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 1 x P-Con (gray), mounting version |
| Device fuse | 5 x 20 mm, F 8 A fuse replaceable |
| Power | 1400W RMS |
| Peak | 2800W |
| Frequency range | 30 - 400 Hz |
| Max. SPL | 134 dB |
| DSP | Digital signal processor |
| DSP presets | 80 Hz hi cut; 90 Hz hi cut; 100 Hz hi cut; 120 Hz hi cut; End Fire 80 Hz; Inverted/Cardioid 80 Hz |
| Cooling | 1 x temperature-controlled fan |
| Attachment system | M20 thread |
| Circuitry | Class D |
| Control elements | Power switch, groundlift selector, level control, DSP preset switch |
| Controls | Overheat; short-circuit; DC voltage; limiter |
| Status LED | Power, signal, clip |
| Connections | Input:line via 2 x 3-pin XLR/6.35mm jack (F) combination socket (mounting version) |
| Output | line via 2 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| Speaker | 1 x woofer 18" with ferrit magnet |
| Basket material | aluminum |
| Conematerial | cardboard/paper |
| Voice coil woofer in/out wound 4" | |
| Type of speaker | Subwoofer |
| Type of construction | Vented |
| Carrying handle | 4 pc/pcs |
| Material | Baltic birch plywood, 18 mm |
| Color | Black, matte |
| Dimensions | Width:56 cm |
| Depth | 76 cm |
| Height | 62.8 cm |
| Weight | 53.25 kg |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1.5 mm² H05VV-F |
| Cable length | 2.5 m detachable |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!