Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Class I stereo PA amplifier with SMPS, 2 x max. 6000 W (2 ohms), 2 x max. 3900 W (4 ohms)
- Low weight and height due to integrated switch mode power supply
- Reliable power amp with high impulse stability for a wide range of applications (e.g. compact PAs, multi-way PAs, concerts)
- Limiter and speaker switch-on delay
- 3 operating modes can be selected (stereo, parallel or bridged)
- Level control per channel
- Input sensitivity adjustable
- LED VU meter and LEDs for activated protective circuit (protect) and overload (clip) per channel
- Electronically balanced inputs via XLR mounting jacks, with XLR feed-through outputs
- Speaker outputs via lockable Speaker plugs
- Rugged steel chassis with aluminum front panel
- (19") 48.3 cm rack installation 2 U
- Highly efficient air flow from front to rear
- The device is cooled by temperature-controlled fan
- Built with NEUTRIK connector
- For application areas such as: Stage; concerts/FoH's; rental; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels; sports centres/gyms
Scope of delivery
- 1 x amplifier
- 1 x cover
- 4 x foot
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 1050 W 1/8 power |
| Protection class | Protection class I |
| Output power | 2 x max. 6000 W (2 ohms) |
| 2 x max. 3900 W (4 ohms) | |
| 2 x max. 2300 W (8 ohms) | |
| 1 x max. 10000 W bridged (4 ohms) | |
| 1 x max. 6200 W bridged (8 ohms) | |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Cable length | 1.6 m |
| Frequency range | 20 - 20000 Hz |
| S/N ratio | >90 dB |
| THD | <0.05 % at 1 kHz |
| Cooling | 3 x temperature-controlled fan , air flow from front to rear |
| Impedance | Input:10 kOhm , unbal. |
| Input | 20 kOhm , bal. |
| Gain | 38 dB/ 0.775 V |
| 32 dB/ 1.0 V | |
| 26 dB/ 1.4 V | |
| Housing color | Black |
| Circuitry | Class I |
| Slew rate | >10 V/µs |
| Damping factor | >200 |
| Control elements | Power switch, level control per channel, mode switch (stereo/parallel/bridged), Input sensitivity switch, limiter selector |
| Controls | Overheat; overload; short-circuit; softstart; DC voltage; VHF; limiter |
| Status LED | Power, level meter, clip, protect |
| Connections | Input:line via 2 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Output | line via 2 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| Output | speaker via 2 x speaker built-in socket (F) |
| Input sensitivity | 0.775 V; 1.0 V; 1.4 V , switchable; 26 dB; 32 dB; 38 dB , switchable |
| Use of brands | Built with NEUTRIK connector |
| Material | Steel |
| Housing design | (19") 48.3 cm rack installation 2 U |
| Dimensions | Width:48.3 cm |
| Depth | 44.0 cm |
| Height | 8.9 cm |
| Weight | 14.20 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!