Leírás
Studio-lamp for base GX9.5
- One-sided base
- Dimmable
- Very high color rendering index (CRI)
- Made in Europe
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
Paraméterek
| Voltage (lamps) | 230 V, AC |
| Nominal wattage | 1000 W |
| Base | GX9.5 |
| Lamp type | Incandescent lamp; halogen lamp |
| Lamp specification | Dimmable |
| Beam angle | 310° |
| Color of light | White |
| Color temperature | 3050K |
| Color rendering index (CRI) | 100 Ra |
| Lead time | 1 s |
| Construction | Bi pin |
| Operating temperature max. | 40° C |
| Operating temperature min. | 10° C |
| Burning position | S180 (universal) |
| Lamp life | 750 h |
| Luminous flux | 20350 lm |
| Wavelength | 800 nm |
| Lamp current | 4.35 A |
| Dimensions (LxD) | 105x35 mm |
| Weight | 0.05 kg |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!