Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Class D PA amplifier with limiter, 4 x 1800 W RMS (2 ohms), 4 x 1200 W RMS (4 ohms)
- 3 operating modes can be selected (stereo, parallel or bridged)
- Input sensitivity adjustable
- Level control per channel
- Electronically balanced inputs via XLR mounting jacks, with XLR feed-through outputs
- Speaker outputs via lockable Speaker plugs
- (19") 48.3 cm rack installation 2 U
- Highly efficient air flow from front to rear
- The device is cooled by cooling fan
- For application areas such as: Clubs/dancing school; installation; mobile use; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels; rental; sports centres/gyms
Scope of delivery
- 1 x amplifier
- 4 x foot
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 1380 W 1/8 power |
| Protection class | Protection class I |
| Output power | 4 x 1800 W RMS (2 ohms) |
| 4 x 1200 W RMS (4 ohms) | |
| 4 x 800 W RMS (8 ohms) | |
| 2 x 2500 W RMS bridged (4 ohms) | |
| 2 x 2400 W RMS bridged (8 ohms) | |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Frequency range | 20 - 20000 Hz |
| S/N ratio | >102 dB |
| THD | <0.1 % at 1 kHz |
| Cooling | 2 x cooling fan , air flow from front to rear |
| Impedance | Input:20 kOhm , bal. |
| Input | 10 kOhm , unbal. |
| Gain | 40 dB/ 0.775 V |
| 38 dB/ 1 V | |
| 32 dB/ 2 V | |
| Housing color | Black |
| Circuitry | Class D |
| Slew rate | >30 V/µs |
| Damping factor | >500 |
| Control elements | Power switch, level control per channel, mode switch (stereo/parallel/bridged), Input sensitivity switch |
| Controls | Overheat; overload; short-circuit; softstart; DC voltage; VHF; current limiting; limiter |
| Status LED | Power, signal, clip, protect |
| Connections | Input:line via 4 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Link | line via 4 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| Output | speaker via 4 x speaker built-in socket (F) |
| Input sensitivity | 0.775 V; 1 V; 2 V , switchable |
| Housing design | (19") 48.3 cm rack installation 2 U |
| Dimensions | Width:48.3 cm |
| Depth | 33.0 cm |
| Height | 8.8 cm |
| Weight | 14.20 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!