Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Class AB PA amplifier with limiter, 2 x 175 W RMS (4 ohms), 2 x 130 W RMS (8 ohms)
- 2 level controls
- Signal inputs via XLR or RCA connectors
- Speaker outputs via lockable speaker jacks and pairs of screw terminals
- Class AB circuitry
- (19") 48.3 cm rack installation 2 U
- Highly efficient air flow from front to rear
- The device is cooled by temperature-controlled fan
- For application areas such as: Clubs/dancing school; installation; mobile use; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels; rental; sports centres/gyms; band/rehearsal room
Scope of delivery
- 1 x amplifier
- 1 x power cord
- 4 x foot
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 245 W 1/8 power |
| Protection class | Protection class I |
| Output power | 2 x 175 W RMS (4 ohms) |
| 2 x 130 W RMS (8 ohms) | |
| 350 W RMS bridged (8 ohms) | |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Cable length | 1 m detachable |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 3.15 A fuse serviceable |
| Frequency range | 20 - 20000 Hz |
| S/N ratio | >95 dB |
| THD | <0.5 % at 1 kHz |
| Cooling | 2 x temperature-controlled fan , air flow from front to rear |
| Impedance | Input:20 kOhm , bal. |
| Input | 10 kOhm , unbal. |
| Gain | 30 dB/ 1 V |
| Housing color | Black |
| Circuitry | Class AB |
| Slew rate | >20 V/µs |
| Damping factor | >200 |
| Control elements | Power switch, level control per channel, mode switch (stereo/parallel/bridged) |
| Controls | Short-circuit; overheat; DC voltage; softstart; power on/off transients; VHF; current limiting; limiter |
| Status LED | Power, signal, clip, protect |
| Connections | Input:line via 2 x 3-pin XLR |
| Input | line via stereo RCA |
| Output | speaker via 2 x speaker built-in socket (F) |
| Output | speaker via screw terminal |
| Output | speaker (bridge) via 1 x speaker built-in socket (F) |
| Output | speaker (bridge) via screw terminal |
| Input sensitivity | 1 V |
| Housing design | (19") 48.3 cm rack installation 2 U |
| Dimensions | Width:48.3 cm |
| Depth | 36.8 cm |
| Height | 9.1 cm |
| Weight | 7.65 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!