Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
2-way speaker with mount, public address systems 100V, 40 W RMS
The WPS series by OMNITRONIC convinces with its well thought-out package: apart from the undeniable neat looks, sound as well as functions are located on a high level. The 2-way systems, as the WPS-6W, are equipped with a mulit-step potentiometer, an ABS plastic body with a metal safety guard and a pivotable mounting bracket. Due to the trapezoid construction, the fitting in corners is as easy as anything.
- 2-way bass-reflex system for powerful bass
- Trapezoidal cabinet for corner installation
- With mounting bracket
- Scratchproof and shockproof
- For application areas such as: Installation; restaurants, bars and hotels; sports centres/gyms
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power | Program:80W |
| Rated | 40W RMS |
| Frequency range | 85 - 20000 Hz |
| Sensitivity | 88 dB (1W/1m) |
| Max. SPL | 105 dB |
| Impedance | Public address systems 100V |
| Attachment system | 2x M6 thread |
| 1x mounting bracket | |
| Power tapping | 5W; 10W; 20W; 40W RMS via selector switch switchable |
| Connections | Input:speaker via screw terminal |
| Speaker | 1 x woofer 6.5" |
| PP polypropylene | |
| 1 x tweeter 1.25" | |
| PP polypropylene with wave guide | |
| Type of speaker | Compact cabinet speaker |
| Type of construction | Vented |
| Material | ABS Acrylonitrile butadiene styrene |
| Color | White, scratchproof and shockproof |
| Dimensions | Width:21.5 cm |
| Depth | 19 cm |
| Height | 28.4 cm |
| Weight | 3.48 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!