Leírás
2-way speaker with mount, public address systems 100V, 15 W RMS
The WPS series by OMNITRONIC convinces with its well thought-out package: apart from the undeniable neat looks, sound as well as functions are located on a high level. The 2-way systems, as the WPS-3S, are equipped with a mulit-step potentiometer, an ABS plastic body with a metal safety guard and a pivotable mounting bracket. Due to the trapezoid construction, the fitting in corners is as easy as anything.
- 2-way system
- Trapezoidal cabinet for corner installation
- With mounting bracket
- Black metal grille
- Scratchproof and shockproof
- Available in various colors and sizes; Various versions available
- For application areas such as: Installation; restaurants, bars and hotels; sports centres/gyms
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| IP classification | IP20 |
| Cable length | 0.4 m |
| Power | Program:30W |
| Rated | 15W RMS |
| Frequency range | 95 - 20000 Hz |
| Sensitivity | 88 dB (1W/1m) |
| Max. SPL | 103 dB |
| Impedance | Public address systems 100V |
| Attachment system | 1x |
| Mounting bracket | |
| 2x M6 thread | |
| Power tapping | 2.5W; 5W; 10W; 15W RMS via selector switch switchable |
| Connections | Input:speaker via screw terminal |
| Speaker | 1 x woofer 3" |
| PP polypropylene | |
| 1 x tweeter 1" | |
| PP polypropylene with wave guide | |
| Type of speaker | Compact cabinet speaker |
| Type of construction | Closed Box |
| Material | ABS Acrylonitrile butadiene styrene |
| Color | Black, scratchproof and shockproof |
| Dimensions | Width:13 cm |
| Depth | 11.5 cm |
| Height | 21 cm |
| Weight | 1.88 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!