Leírás
VHF wireless microphone system
- Receiver unit and hand-held microphone with PLL technology
- Operation with fixed VHF frequency
- Microphone with mute function and color indication
- Polar pattern: Cardioid
- Operating range up to 30m with line-of-sight
- License free in germany
- For application areas such as: Wedding/gala/events; mobile use; mobile djs / entertainer
Scope of delivery
- 1 x receiver
- 1 x microphone
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| 12V DC | |
| Power consumption | Max. 5 W |
| Power connection | Mains input via coaxial power connector (M) mounting version power supply cord with AC adapter (provided) |
| Capsule type | Dynamic |
| Polar pattern | Cardioid |
| Frequency range | 80 - 12000 Hz |
| Range | Range up to 30m with line-of-sight |
| Frequency band | VHF |
| Carrier frequency | 214.350 MHz |
| RF power output | 10 mW |
| Control elements | Level control |
| Connections | Output:microphone via 1 x 6.3 mm plug (unbal.) |
| Output | microphone via 1 x 3-pin XLR |
| Switch | On/off switch; mute control |
| Material | Plastic |
| Weight | 0.60 kg |
| Receiver | |
| Weight | 0.3 kg |
| Microphone | |
| Battery | 2 x Mignon (AA) (not included) |
| Dimensions | Length:24 cm |
| Diameter | Ø 5 cm |
| Weight | 0.17 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!