Leírás
Monitor controller with source and monitor selection & Bluetooth connectivity
- 2 signal sources and 2 monitor pairs selectable
- Suitable e.g. between PC sound card and active speakers or amplifiers
- Large rotary level control
- Control via Bluetooth
- Bluetooth: operating range up to 10m in buildings
- Desktop console housing
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x USB cable
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 5V DC |
| Power consumption | 1 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Mains input via USB C (W) mounting version power supply cord for USB A mains connection (provided) |
| Frequency range | 20 - 20000 Hz |
| Control | Bluetooth |
| Bluetooth device name | VC-22 |
| Range | Bluetooth:range up to 10m in buildings |
| Housing color | Black matte |
| Control elements | Connect |
| Status LED | Pairing |
| Connections | Input:line via 4 x 6.3 mm jack socket (mono) mounting version |
| Input | line via 1 x 3.5 mm jack (stereo) mounting version |
| Output | line via 4 x 6.3 mm jack socket (mono) mounting version |
| Channels | Input channel:1 x mono + stereo with line-line switch via jack plug or Bluetooth |
| Master output | 1 x mono + stereo via jack, channel control via rotary dial, mute control, stereo/mono switch, level attenuator, speaker selector |
| USB port | Type C |
| Housing design | Desktop console housing |
| Dimensions | Width:13.8 cm |
| Depth | 12 cm |
| Height | 6.4 cm |
| Weight | 0.570 kg |
| USB cable | |
| Cable length | 1.5 m |
| Weight | 0.020 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!