Leírás
Dynamic hand-held microphone with UHF pilot tone technology (PLL)
- Quick pairing at the touch of a button
- Receiver automatically adopts frequency setting
- 16 channels selectable
- Polar pattern: Cardioid
- Operating range up to 30m with line-of-sight
- 4 digit 7-segment LED display
Scope of delivery
- 1 x transmitter
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
Manuals
ManualsParaméterek
| Type | Hand-held transmitter |
| Power supply | 3V DC |
| Capsule type | Dynamic |
| Polar pattern | Cardioid |
| Battery | Mignon (AA) (not included) |
| Frequency range | 50 - 15000 Hz |
| Sensitivity | -54 dB |
| Range | Range up to 30m with line-of-sight |
| Frequency band | UHF 559 - 575 MHz |
| RF power output | 10 mW |
| Modulation | FM |
| Frequency selection | 16 switchable frequencies |
| In 2 groups | |
| Housing color | Black |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Switch | On/off/mute switch |
| Material | Metal |
| Dimensions | Length:24.3 cm |
| Diameter | Ø 5.5 cm |
| Weight | 0.27 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!