Leírás
Headset for UHF-200BP bodypack transmitter
- Lightweight design for optimum wearer comfort
- With gooseneck-microphone boom for exact positioning of the microphone capsule
- One-sided cable run
- Polar pattern: Cardioid
Scope of delivery
- 1 x microphone
- 1 x windshield
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Type | Headset microphone |
| Power supply | 1.5-10V DC |
| Power connection | Mains input via 3.5 mm jack (mono) |
| Cable length | 1.2 m |
| Capsule type | Condenser |
| Size | Ø 5 mm x 9.7 mm |
| Polar pattern | Cardioid |
| Frequency range | 20 - 20000 Hz |
| S/N ratio | >28 dB |
| Sensitivity | -53 dB |
| Impedance | 680 Ohm |
| Material | Metal |
| Color | Skin-colored |
| Weight | 0.03 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!