Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Full-Range speaker-system for disco or live music with 12" woofer and 800 W power
- Rugged full-range speaker-system in a stable wooden housing
- 30 cm woofer (12") with special, higly temperature resistant vibrating coil
- Tweeter with coil-driver for powerful treble
- Mid-range membrane loudspeaker for a smooth sound when reproducing speech or singing
- With passive 3-way crossover
- Powerful bass via voluminous housing and bass-reflex tube
- Very high durability
- Scratch-resistant, black felt-covering
- With stable protective steel corners
- Black metal grille
- 2 Rugged carrying handles
- Application possibility: Standing; on stand
- For application areas such as: Stage; band/rehearsal room; product presentations and lectures
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
- 1 x user manual
- 1 x top
- 4 x foot
- 4 x screw
Manuals
ManualsParaméterek
| Power | Program:800W |
| Rated | 400W RMS |
| Frequency range | 40 - 18000 Hz |
| Sensitivity | 96 dB (1W/1m) |
| Impedance | 8 ohms |
| Attachment system | Flange:Ø 35mm |
| Connections | Input:speaker via 2 x speaker built-in socket (F) |
| Speaker | 1 x woofer 12" |
| Basket material | steel |
| Conematerial | cardboard/paper |
| 1 x midrange speaker 8" | |
| 1 x tweeter | |
| Type of speaker | Compact cabinet speaker |
| Carrying handle | 2 pc/pcs |
| Material | , 15 mm |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:40 cm |
| Depth | 31 cm |
| Height | 65.5 cm |
| Weight | 13.70 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!