Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Optional pocket receiver for IEM-500
- Multifrequency in-ear monitoring receiver set with mini earphones, supplied in a practical transport case
- Operation in the low-interference UHF band
- Pilot frequency squelch technology delete wireless RF interference
- Adjustable headphones output
- Balance (left, right) adjustable
- High frequency boost selectable
- Lock function for prevents undesired changes to settings
- Belt clip
- Charge status indicator
receiver
- Powered by a battery/battery pack
- UHF 863 - 865 MHz License-free and approved in Europe
Scope of delivery
- 1 x headphones
- 1 x receiver
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Type | In-ear monitor |
| Display | Charge status indicator , RF signal level , frequency |
| Headphones | |
| Cable length | 1.2 m |
| Frequency range | 20 - 20000 Hz |
| Impedance | 32 Ohm |
| Connections | Input:headphones via 1 x 3.5 mm jack (stereo) |
| Receiver | |
| Battery | 2 x 1.5 V AA Mignon LR06 alkaline manganese included |
| Number of channels | 1 |
| Sensitivity | 94 dB |
| Frequency band | UHF 863 - 865 MHz |
| Frequency stability | ± 0.005 % |
| Modulation | FM |
| Frequency selection | 16 switchable frequencies |
| Connections | Output:headphones via 1 x 3.5 mm jack (stereo) mounting version |
| Transducer type | Dynamic |
| Switch | On/off switch |
| Dimensions | Width:16.5 cm |
| Depth | 2.3 cm |
| Height | 6.4 cm |
| Weight | 0.14 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!