Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Large diaphragm condenser microphone for professional studio applications
OMNITRONIC MIC CM-78MK2 Large Diaphragm Condenser Mic
- High brilliance and particularly clear sound due to premium-grade electronic circuit and diaphragm capsule
- Extra thin, gold-plated 34 mm diaphragm
- Ideal for almost any recording application such as vocals, pianos and acoustic instruments
- Cardioid pickup pattern with low self-noise and high maximum SPL
- Robust metal body with black finish
- 48 V phantom power
- Polar pattern: Cardioid
- For application areas such as: Homerecording and studios
OMNITRONIC AS-04 Desk Microphone Absorber System, foldable incl. tripod
Microphone absorber system for studio and live applications
- Portable absorber/diffusor for studio and live applications
- Reduces unwanted room reflections, echoes and ambient noise during vocal and instrument recordings to a minimum
- Extendable table tripod
- 3 folding segments
- Sturdy steel frame with high-density acoustic foam
Scope of delivery
1 x OMNITRONIC MIC CM-78MK2 Large Diaphragm Condenser Mic
- 1 x user manual
- 1 x microphone
- 1 x holder
- 1 x windshield
1 x OMNITRONIC AS-04 Desk Microphone Absorber System, foldable incl. tripod
- 1 x device
- 1 x foot
Paraméterek
| Weight | 1.28 kg |
| OMNITRONIC MIC CM-78MK2 Large Diaphragm Condenser Mic | |
| Type | Studio microphone |
| Capsule type | Condenser |
| Polar pattern | Cardioid |
| Frequency range | 20 - 20000 Hz |
| S/N ratio | >78 dB |
| Sensitivity | -33 dB |
| Max. SPL | 130 dB |
| Phantom power | 48 V DC |
| Impedance | 200 Ohm |
| Connections | Microphone via 3-pin XLR |
| Switch | Without |
| Weight | 0.45 kg |
| OMNITRONIC AS-04 Desk Microphone Absorber System, foldable incl. tripod | |
| Attachment system | 5/8 inch thread |
| Type (general stands) | Microphone stand (desk) |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:21 cm |
| Depth | 20 cm |
| Height | 38 cm |
| Weight | 0.84 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!