Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
19" powered mixer, 2 x 400 W, with 12 channels, DSP FX unit and MP3 player
- Audio mixer and digital amplifier in a 19" housing
- Built-in USB audio interface allows recordings and playback of digital audio files with a computer (PC and Mac)
- 6 mono input channels with gain control, 2-way EQ, pan control and channel fader
- 2 stereo input channels with 2-way EQ, balance control and channel fader
- 8 channel inserts
- Tape input and output
- Separate main mix and control room outputs
- 2 AUX send outputs
- Adjustable headphones output
- +48 V phantom power, can be switched centrally
- 4-digit stereo LED level display
- (19") 48.3 cm rack installation 3 U
- Digital signal processor 24 bit with 16 effects
- Control via IR remote control; Bluetooth
- For application areas such as: Clubs/dancing school; stage; theater; concerts/FoH's; rental
Scope of delivery
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x mixer
- 1 x declaration of conformity
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 115 W 1/8 power |
| Protection class | Protection class I |
| Output power | 2 x 250 W RMS (8 ohms) |
| 2 x 400 W RMS (4 ohms) | |
| Power connection | Power supply cord with safety plug (provided) |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Frequency range | 20 - 20000 Hz |
| S/N ratio | >89 dB |
| THD | <0.05 % at 1 kHz |
| DSP | Digital signal processor 24 bit with 16 effects |
| Phantom power | 48 V DC |
| Control | IR remote control; Bluetooth |
| Bluetooth device name | Bluetooth |
| Audio player | USB + SD + Bluetooth |
| Control elements | Level control per channel, Master control, tone control, phantom power switch |
| Connections | Input:microphone via 8 x 3-pin XLR |
| Input | line via 12 x 6.3 mm jack socket (stereo) mounting version |
| Input | line via 1 x stereo RCA |
| Input | AUX via 2 x 6.3 mm jack socket (stereo) mounting version |
| Output | AUX via 2 x 6.3 mm jack socket (stereo) mounting version |
| Output | rec. via 1 x stereo RCA |
| Output | master via 2 x 3-pin XLR |
| Output | speaker via 2 x speaker built-in socket (F) |
| Channels | Input channel:2 x stereo via jack, 2-band tone control EQ, gain control, panoramacontol |
| Input channels | 8 x mono via XLR or jack |
| Equalizer | Channel:8 x 2-band tone control mono |
| Available storage media | USB devices/SD cards |
| USB port | Type A |
| Color | Black |
| Housing design | (19") 48.3 cm rack installation 3 U |
| Dimensions | Width:48.3 cm |
| Depth | 34 cm |
| Height | 13.35 cm |
| Weight | 6.55 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!