Leírás
Flat 5" full-range wall speaker with holder, public address systems 100V, 6 W RMS
- Extra flat design for wall mounting
- High-impact polystyrene (HIPS) enclosure and grille
- For speech and background music in indoor PA systems
- Easy installation
- With Lens head fitting
- Metal grille
- Shock resistant
- For application areas such as: Installation; restaurants, bars and hotels; sports centres/gyms
Scope of delivery
- 1 x speaker
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| IP classification | IP20 |
| Power | Rated:6W RMS |
| Frequency range | 200 - 13000 Hz |
| Sensitivity | 89 dB (1W/1m) |
| Max. SPL | 97 dB |
| Impedance | Public address systems 100V |
| Setup | Easy installation |
| Attachment system | Lens head fitting |
| Power tapping | 3W; 6W RMS via screw terminal switchable |
| Connections | Input:screw plug-in terminal |
| Speaker | Full range loudspeaker 5" with ferrit magnet |
| Type of speaker | On ceiling/on wall speaker |
| Type of construction | Closed Box |
| Material | Plastic, shock resistant |
| Color | White |
| Dimensions | Length:10 cm |
| Width | 15 cm |
| Height | 20.5 cm |
| Weight | 0.86 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!