Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Active speaker with 15" woofer, 1" driver, 400 W RMS LF, 50 W RMS HF
- Active PA speaker system for touring applications and permanent installations
- Optimized for combination with PAS subwoofers
- DSP-controlled biamp amplifier (class D)
- Trapezoidal, multi-functional multiplex cabinet with monitor shape
- Stereo Bluetooth link for wireless stereo operation with 2 systems linked together
- Digital signal processor
- DSP presets: MUSIC; LIVE; CLUB; VOICE
- The device is cooled by cooling fan
- Control via Bluetooth
- Bluetooth: operating range up to 10m
- Dual flange
- With rigging points
- Black metal grille with acoustic foam
- 2 Rugged carrying handles
Scope of delivery
- 1 x compact cabinet speaker
- 1 x power cord
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 700 W |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug included |
| Device fuse | 5 x 20 mm, T 4 A fuse replaceable |
| Power | Program:800W LF |
| Rated | 400W RMS LF |
| Program | 100W HF |
| Rated | 50W RMS HF |
| Frequency range | 50 - 20000 Hz |
| Max. SPL | 125 dB |
| DSP | Digital signal processor |
| DSP presets | MUSIC; LIVE; CLUB; VOICE |
| Dispersion angle | 90° x 60° |
| Cooling | 1 x cooling fan |
| Low cut | 100Hz, switchable |
| Control | Bluetooth |
| Bluetooth | With stereo link (TWS) |
| Bluetooth device name | OMNITRONIC PAS-215A MK4 |
| Range | Bluetooth:range up to 10m |
| Attachment system | Dual flange: |
| Flying points | 12 x M8 thread; 4 x M10 thread |
| Circuitry | Class D Biamp |
| Control elements | Power switch, Master control, level control per channel, Input sensitivity switch, source selector; connect, low cut switch |
| Controls | Limiter; power on/off transients |
| Status LED | Power, signal, peak, low cut, pairing; stereo, DSP presets |
| Connections | Input:Mic-Line-Hi.Z via 2 x 3-pin XLR/6.35mm jack (F) combination socket (mounting version) |
| Output | line via 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| Speaker | 1 x woofer 15" with ferrit magnet |
| Basket material | steel |
| Conematerial | cardboard/paper |
| Voice coil lows 3" | |
| 1 x tweeter 1" with ferrit magnet | |
| Voice coil compression tweeter highs 1.75" | |
| Type of speaker | Compact cabinet speaker |
| Type of construction | Vented |
| Carrying handle | 2 pc/pcs |
| Material | Plywood multi-layer glued, 15 mm, painted |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:41.5 cm |
| Depth | 71 cm |
| Height | 40 cm |
| Weight | 23.60 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!