Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Active 8" PA speaker with DSP presets, limiter, 210 W RMS
- Active PA speaker system for touring applications and permanent installations
- 2-way bass-reflex system with 20 cm woofer and 2.5 cm compression driver
- DSP-controlled class D amplifier with 210 watts power
- Switchable low cut (120 Hz, 90 Hz)
- Balanced signal input XLR/6.3 mm jack, switchable mic/line
- Optimized for combination with PAS subwoofers
- Trapezoidal, multi-functional multiplex cabinet with monitor shape
- Digital signal processor
- DSP presets: FLAT; DJ; MONITOR
- Dual flange
- With rigging points
- Black metal grille with acoustic foam
- Rugged carrying handle
- Application possibility: Standing; suspended; monitoring; on stand
- For application areas such as: Clubs/dancing school; installation; mobile use; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels; rental
Scope of delivery
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x compact cabinet speaker
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 300 W |
| Output power | 210 W RMS |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Frequency range | 75 - 20000 Hz |
| Max. SPL | 118 dB |
| DSP | Digital signal processor |
| DSP presets | FLAT; DJ; MONITOR |
| Dispersion angle | 90° x 60° |
| Attachment system | Dual flange:Ø 35mm (0° / 5°) |
| Flying points | 5 x M8 thread; 4 x M10 thread |
| Circuitry | Class D |
| Control elements | Master control |
| Controls | Power on/off transient; limiter |
| Status LED | Signal, power, limit, DSP presets |
| Connections | Input:3-pin XLR/6.35mm jack (F) combination socket (mounting version) |
| Link | 2 x 3-pin XLR |
| Input channels | 1 x mono with mic-line switch via XLR, channel control via rotary dial |
| Speaker | 1 x compression tweeter highs 1" with ferrit magnet |
| Basket material | aluminum |
| Voice coil compression tweeter highs 1,5" | |
| Horn vent 1" | |
| 1 x woofer 8" | |
| Voice coil lows 2" | |
| Type of speaker | Compact cabinet speaker |
| Carrying handle | 1 pc/pcs |
| Material | Birch multiplex |
| Color | Black, textured coating, painted |
| Dimensions | Width:27 cm |
| Depth | 46 cm |
| Height | 26.8 cm |
| Weight | 11.70 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!