Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Active 15" PA bassreflex subwoofer, 1400 W
- Active PA subwoofer for touring applications and permanent installations
- XLR outputs with switchable high-pass filter, 120 Hz
- Digital signal processor
- DSP presets: FLAT; KICK; DEEP
- The device is cooled by cooling fan
- Black metal grille with acoustic foam
- 2 Rugged carrying handles
- 4 x wheels optional
Scope of delivery
- 1 x bass
- 1 x power cord
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 1100 W |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Device fuse | 5 x 20 mm, T 8 A fuse replaceable |
| Power | Program:1400W |
| Rated | 700W RMS |
| Frequency range | 38 - 200 Hz |
| Max. SPL | 128 dB |
| DSP | Digital signal processor |
| DSP presets | FLAT; KICK; DEEP |
| Cooling | 1 x cooling fan |
| Filter | Hi cut:120 Hz; hi cut:100 Hz |
| Attachment system | 1x M20 thread |
| Circuitry | Class D |
| Control elements | Power switch, Master control, Phase reversal switch, tone control, crossover frequency |
| Controls | Limiter; power on/off transients |
| Status LED | Power, peak, DSP presets |
| Connections | Input:line via 2 x 3-pin XLR/6.35mm jack (F) combination socket (mounting version) |
| Output | line via 2 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| Speaker | 1 x woofer 15" with ferrit magnet |
| Basket material | aluminum |
| Conematerial | cardboard/paper |
| Voice coil lows 4" | |
| Type of speaker | Subwoofer |
| Type of construction | Vented |
| Carrying handle | 2 pc/pcs |
| Transport aid | 4 x wheels optional |
| Material | Plywood multi-layer glued, 15 mm |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:55 cm |
| Depth | 46.5 cm |
| Height | 52 cm |
| Weight | 30.45 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!