Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
PA power amplifier, 360 W RMS
- 1 line input (XLR and 6.3 mm jack)
- 1 feed-through output (optionally XLR or 6.3 mm jack)
- Master control
- LED indicators for power, level, clip and fault
- (19") 48.3 cm rack installation 2 U
- For application areas such as: Installation; restaurants, bars and hotels; sports centres/gyms
Scope of delivery
- 1 x amplifier
- 1 x user manual
- 2 x holder
- 4 x screw
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 720 W |
| Output power | 360 W RMS |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Frequency range | 80 - 16000 Hz |
| S/N ratio | >90 dB |
| THD | <0.5 % at 1 kHz |
| Impedance | 4-16 ohms; public address systems 100V; Public address systems 70V |
| Circuitry | Class AB |
| Controls | Softstart; overheat; overload; short-circuit; DC voltage |
| Status LED | Level meter, power, fault, clip |
| Connections | Input:line via 1 x 6.3 mm jack socket (mono) mounting version |
| Input | line via 1 x 3-pin XLR 0.8 V |
| Output | line via 1 x 6.3 mm jack socket (mono) mounting version |
| Output | line via 1 x 3-pin XLR |
| Housing design | (19") 48.3 cm rack installation 2 U |
| Dimensions | Width:48.3 cm |
| Depth | 38.5 cm |
| Height | 9.2 cm |
| Weight | 6.80 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!