Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Weather-proof 12" wall speaker (IP56) with mount, 300 W RMS
Weatherproof 12" wall speaker with mountThe ODX-212T 100 V sound reinforcement box by OMNITRONIC offers excellent sound and is ideally suited for outdoor use with its protection class IP56.The 2-way coaxial system is equipped with a 30 cm woofer and a 2.5 cm tweeter and a 100 V transformer with 3 power taps. In addition, the wall-mounted speaker has a power switch with an 8-ohm operating setting.The weatherproof, white plastic housing with the swivel mounting bracket can be mounted at variable angles.
- 2-way coaxial system with 30 cm woofer (12") and 2.5 cm tweeter (1")
- Durable plastic cabinet with metal grille
- Power selector switch with 8 ohms operating position
- Screw terminals for parallel connection
- With mounting bracket
- Suitable for outdoor use IP56
- For application areas such as: Installation; sports centres/gyms; multi-purpose hall
Scope of delivery
- 1 x top
- 1 x mounting bracket
- 1 x user manual
- 6 x screw
- 1 x safety eyelet
- 1 x lid
- 8 x washer
Manuals
ManualsParaméterek
| IP classification | IP56 |
| Power | Program:600W |
| Rated | 300W RMS |
| Frequency range | 55 - 18000 Hz |
| Sensitivity | 98 dB (1W/1m) |
| Max. SPL | 122 dB |
| Dispersion angle | 80° x 80° |
| Impedance | 8 ohms; public address systems 100V |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Power tapping | 50W; 100W; 200W RMS via selector switch switchable |
| Connections | Input:speaker via screw terminal |
| Crossover frequency | 2200 Hz |
| Speaker | 1 x woofer 12" |
| Voice coil lows 3" | |
| 1 x compression tweeter highs 1" | |
| Voice coil compression tweeter highs 1.7" | |
| Type of speaker | On ceiling/on wall speaker |
| Color | White |
| Dimensions | Width:45 cm |
| Depth | 41.5 cm |
| Height | 42 cm |
| Weight | 19.95 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!