Leírás
Plug-n-play wireless audio receiver
- Replaces the cable between instrument and guitar amplifier
- Enjoy freedom of movement during live performance
- Convenient and quickly ready for use thanks to one-button operation
- Operation in the interference-free 5.8 GHz band
- 24 bit/48 kHz for the ultimate sound quality
- 4 switchable transmission channels
- Several receivers can be coupled with a single transmitter
- Angle adjustable by 195°, therefore suitable for all guitar types
- Battery operation up to 4h
- Operating range up to 15m in buildings
- Operating range up to 30m in the open air
- 5.8 GHz license-free worldwide
- Up to 4 transmitters can be operated in parallel without interference
- Ultra-low latency
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x USB cable
- 1 x screwdriver
- 1 x bag
Manuals
ManualsParaméterek
| Type | Receiver |
| Battery pack type | 1 x lithium ion 400 mAh, |
| Battery pack | Battery operation up to 4h |
| Recharging time 2h | |
| Frequency range | 20 - 20000 Hz |
| Range | Range up to 15m in buildings |
| Range up to 30m in the open air | |
| Frequency band | 5.8 GHz |
| Parallel mode | Max. 4 transmitter |
| Latency | < 6 ms |
| Status LED | Charge status indicator |
| Connections | Output:6.3 mm plug (unbal.) |
| Max. level | Output:+770 mV, unbal. |
| USB port | Type micro USB (F) mounting version |
| Dimensions | Width:13.8 cm |
| Depth | 2.7 cm |
| Height | 4.3 cm |
| Weight | 0.09 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!