Leírás
Creates atmosphere and saves electricity!
- An indispensable means of decoration
- Countless number of application possibilities
- Very high light output
- Already existing a good number of years, the "black light effect" is still fascinating: white textiles and objects as well as fluorescent material brightly flash up in darkness!
- No ballast resistor necessary
- Dimmable
- Easy installation
Scope of delivery
Manuals
ManualsParaméterek
| Operating voltage | 230, 220 - 240 V |
| Nominal wattage | 75 W |
| Base | E27 |
| Lamp type | Incandescent lamp; halogen lamp |
| Lamp specification | Dimmable |
| Setup | Easy installation |
| Color of light | UV-reflecting |
| Lead time | 0 s |
| Construction | Reflector |
| Operating temperature max. | 40° C |
| Operating temperature min. | 20° C |
| Burning position | S180 (universal) |
| Lamp life | 1000 h |
| Wavelength | 760 nm |
| Dimensions (LxD) | 112x80 mm |
| Weight | 0.05 kg |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!