Leírás
Cool-beam mirrored lamp
- More light at a same performance by higher coiled filament temperature
- Longer lifetime by permanent filament renewal (tungsten parts bond to the gaseous halogene parts even before reaching the glass bulb
- The temperature circulation has the effect that the tungsten parts precipitate again on the filament
- Constant light during lifetime, as no bulb blackening occurs
- Comfortable and fresh light
- Dimmable (blackening of the glass bulb in case of dimmed operation is eliminated by a short operating time at full voltage)
- Different illumination angles for different application areas
- Low power consumption
- Long life
- Dimmable
- Very high color rendering index (CRI)
Scope of delivery
Manuals
ManualsParaméterek
| Operating voltage | 24 |
| Nominal wattage | 75 W |
| Base | GX5.3 |
| Lamp type | Incandescent lamp; halogen lamp; reflector lamp |
| Lamp specification | Dimmable |
| Beam angle | 12° |
| Color of light | White |
| Color temperature | 2500K |
| Color rendering index (CRI) | 95 Ra |
| Lead time | 0 s |
| Construction | MR-16; reflector; bi pin |
| Operating temperature max. | 40° C |
| Operating temperature min. | 20° C |
| Burning position | S180 (universal) |
| Lamp life | 2000 h |
| Dimensions (LxD) | 81x51 mm |
| Weight | 0.02 kg |
| Legal specifications | |
| Energy efficiency class (A++ - E) | D |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!