Leírás
LED lamp with modern dim-to-warm feature
- Dimming behavior comparable with incandescent and halogen lamps (dim-to-warm)
- Changes the light color from 3000 K (warm white) to 1800 K (extra warm white) when dimming
- Creates particularly cosy atmospheres
- Easy lamp replacement
- Energy-saving
- Dimmable
- Easy installation
- With a beam angle of 24°
- Variable color temperature 1800 K - 3000 K
- Very high color rendering index (CRI)
Scope of delivery
Paraméterek
| Operating voltage | 230 |
| Nominal wattage | 5 W |
| Base | GU10 |
| Lamp type | LED lamp; reflector lamp |
| Lamp specification | Dimmable |
| Measurand (Pst LM) | 0.0 |
| Setup | Easy installation |
| Beam angle (1/2 peak) | 24° |
| Beam angle (1/10 peak) | 60° |
| Color of light | White |
| Color temperature | 1800K - 3000K adjustable |
| Color rendering index (CRI) | 90 Ra |
| Luminous flux maintenance | 13 |
| MacAdam Color consistency | 3 |
| Operating temperature max. | 40° C |
| Operating temperature min. | 20° C |
| Lamp life | 15000 h |
| Luminous flux | 400 lm |
| Luminous flux maintenance | 0.97 |
| Wavelength | 640 nm |
| Material | Aluminum casting |
| Dimensions | Width:5 cm |
| Depth | 5 cm |
| Height | 5 cm |
| Weight | 0.04 kg |
| Energy efficiency class (A - G) | F |
| EPREL-Nr | 960770 |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!