Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Weather-proof moving head with white light laser
- Positioning within 540° PAN, 270° TILT
- Exact positioning (16 bit resolution)
- Prism 6-fold linear rotating; prism 16-fold rotating; frost filter rotating; color wheel; gobo wheel with rotating gobos; gobo wheel with static gobos; focus motor-driven
- Pulse-width modulation; Dimmer electronic
- Beam effect; spot effect
- CMY color mixing for indefinite color variations
- Color wheel with 19 dichroic filters plus open and CTO correction filter
rainbow effect with adjustable speed in both directions - Gobo wheel with static gobos, 19 gobos and open
shake effect - Gobo wheel with rotating gobos, 6 glass gobos an open
shake effect - Laser class 1
does not require additional protective measures or appointment of a laser safety officer - Control via CRMX by LumenRadio; sACN; RDM; Art-Net; DMX
- DMX fail mode (hold; blackout)
- Suitable for outdoor use IP66
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 2 x omega bracket
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 240 W |
| IP classification | IP66 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IP T-Con (M) mounting version power supply cord with safety plug |
| Power output | 1 x IP T-Con (F) mounting version |
| Max. TILT movement | 270° exact positioning (16 bit resolution) |
| Max. PAN movement | 540° exact positioning (16 bit resolution) |
| Equipment | Prism 6-fold linear rotating; prism 16-fold rotating; frost filter rotating; color wheel; gobo wheel with rotating gobos; gobo wheel with static gobos; focus motor-driven |
| Color generation | CMY color mixing for indefinite color variations |
| Color generation | Color wheel with 19 dichroic filters plus open and CTO correction filter |
| Rainbow effect with adjustable speed in both directions | |
| Gobos | Gobo wheel with static gobos, 19 gobos and open |
| Shake effect | |
| Gobo wheel with rotating gobos, 6 glass gobos an open | |
| Shake effect | |
| Laser class | 1 |
| DMX channels | 19; 23; 27 |
| DMX input | 1 x 5-pin XLR (M) mounting version IP |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| Control | CRMX by LumenRadio; sACN; RDM; Art-Net; DMX |
| DMX fail mode | Hold; blackout |
| Housing color | Black |
| USB port | 1 x type C |
| Dimensions | Length:38.1 cm |
| Width | 28.0 cm |
| Height | 66.5 cm |
| Weight | 24.00 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!