Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
PRO slimline LED strobe with 840 x cold white (CW) LEDs, 16 separately controllable LED rings and switchable frost
- 840 LEDs 0.5 W SMD 5730 cold white (CW)
16 segments controlled separately - Frost filter electronic
- Strobe effect
- 27 integrated show programs
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; master/slave function; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for Light Captain
- Flicker-free
- With mounting bracket
- LCD display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; stage; theater; rental; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x light effect
- 1 x user manual
- 1 x power cord
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 150 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 840 x 0.5 W SMD 5730 cold white (CW) |
| Flash rate | 1 - 30 Hz |
| DMX channels | 2; 3; 5; 7; 17; 23 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; master/slave function; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| Color temperature | 6300K |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | LCD display |
| Dimensions | Width:30.5 cm |
| Depth | 14.5 cm |
| Height | 34.5 cm |
| Weight | 5.50 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!