Leírás
Self-inflating Halloween scene as a decorative object
Take your guests into a fascinating world of magic and mystery with this unique decoration.With an eye-catching, wide grin that stretches from ear to ear, the black cat is perched on a large, orange pumpkin with a scary face. This grin gives it a mischievous yet mysterious appearance that arouses curiosity and interest. The cat's eyes are illuminated by red and green LEDs, giving it a mystical glow.The IP44 protection class also allows the decoration to be set up in protected outdoor areas.And it's that simple:For operation, the cat is permanently connected to the power supply via a two-meter-long supply cable. It then inflates to its full size on its own. Additional ground spikes and ropes are included to ensure a stable stand.After the season, the air is simply released and the figure can be folded up again to save space and await its next appearance.
- Eyes glowing
- Self-inflating
- Space-saving storing
- Suitable for protected outdoor areas IP44
- High quality
Scope of delivery
- 1 x figurine
- 1 x external mains adapter
- 1 x mounting material
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| 12V DC 1000 mA | |
| IP classification | IP44 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Power supply cord with AC unit (provided) |
| Cable length | 2 m |
| Effect | Eyes glowing |
| Setup | Self-inflating; space-saving storing |
| Standing/fixation | Some loops; anchor lines; ground anchor |
| Season | Halloween |
| Dimensions | Width:100 cm |
| Depth | 100 cm |
| Height | 180 cm |
| Weight | 0.99 kg |