Leírás
Steel rope with loops, grouted without grummet thimbles
- With steel core
- Stopping rope for general lifting purposes
- Rope with loop
Scope of delivery
- 1 x safety bond
Paraméterek
| Maximum load WLL (5-fold) | 175 kg |
| Design of the core | 6 x 19 |
| Nominal tensile strenght of rope | 1770 N/mm² |
| Wire surface | Zinc-plated |
| Color | Black |
| Temperature range | -40° C - +100° C |
| Dimensions | Length:90 cm |
| Diameter | Ø 0.40 cm |
| Weight | 0.08 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!