Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Mid-sized DMX controlled snow machine with particularly large tank volume
The strong motor of this snow machine enables a quick snowing and a foam/snow build up with a very dense snow cover. At the same time the flocks are thrown into the room. The snow machine is delivered with a bracket for suspended mounting. Perfect for theaters and discotheques, which need snow for their decoration. A permanent operation can be guaranteed by the huge 5 l tank. And when the snow storm is over, the dissolution happens nearly without residues.
- Powerful snow machine with simple operation
- Output distance: Approx. 3 m
- Big tank capacity
- With level indication
- Removable, backlit tank
- Control via DMX; wired remote control
- Fixtures available for Light´J; LED PC-Control 512; Light Captain
- With mounting bracket
- For application areas such as: Wedding/gala/events; theater; clubs/dancing school
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x container
- 1 x filter
- 1 x mounting bracket
- 2 x screw
- 4 x washer
- 2 x nut
- 2 x knurled screw
- 1 x remote control
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 1500 W |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Output distance | Approx. 3 m |
| Tank capacity | 5.0 l snow fluid removable, backlit tank |
| Fluid consumption | Approx. 360 ml/min |
| DMX channels | 2 |
| Control | DMX; wired remote control |
| Fixtures available for | Light´J; LED PC-Control 512; Light Captain |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Dimensions | Width:30 cm |
| Depth | 51 cm |
| Height | 39 cm |
| Weight | 9.40 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!