Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Powerful mini snow machine
The strong motor of this snow machine enables a quick snowing and a foam/snow build up with a very dense snow cover. At the same time the flocks are thrown into the room. The snow machine is delivered with a bracket for suspended mounting. Perfect for theaters and discotheques, which need snow for their decoration. A permanent operation can be guaranteed by the huge 2.5 l tank. And when the snow storm is over, the dissolution happens nearly without residues.
- A lot of snowflakes are thrown into the room up to a distance of 2 m
- Constant snowing creates a foam/snow build up, which dissolves gradually
- The dissolution of the "blanket of snow" happens nearly without residues
- High quality at an affordable price
- Control via wired remote control
- With mounting bracket
- For application areas such as: Wedding/gala/events; theater; clubs/dancing school
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x mounting bracket
- 2 x knurled screw
- 2 x washer
- 1 x filter
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 700 W |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Tank capacity | 0.9 l snow fluid |
| Fluid consumption | Approx. 110 ml/min |
| Control | Wired remote control |
| Housing color | Silver |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Dimensions | Width:19 cm |
| Depth | 35 cm |
| Height | 26.5 cm |
| Weight | 3.09 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!