Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Extremely powerful DMX bubble machine including Bubble concentrate
EUROLITE SD-201 DMX Super-Bubble Machine
Extremely powerful machine for floor use with DMX
- Mega output via two bubble wheels
- Simply fill in fluid - ready!
- Control via DMX; wired remote control
- Fixtures available for Light Captain
- For application areas such as: Wedding/gala/events; stage; theater; mobile djs / entertainer
- Very quiet working noise
- Application possibility: Standing
EUROLITE Bubble Concentrate for 5l
Bubble fluid concentrate for all machines
- Must be filled up with water
- The result is 5 l high quality bubble fluid
- Ideal for all kinds of soap bubbles
- Bubble fluid concentrate
- Made in Germany
Scope of delivery
1 x EUROLITE SD-201 DMX Super-Bubble Machine
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x remote control
Paraméterek
| Weight | 13.95 kg |
| EUROLITE SD-201 DMX Super-Bubble Machine | |
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 70 W |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Tank capacity | 2.0 l bubble fluid |
| Fluid consumption | Approx. 40 ml/min |
| DMX channels | 1 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Control | DMX; wired remote control |
| Fixtures available for | Light Captain |
| Dimensions | Width:49 cm |
| Depth | 42 cm |
| Height | 39 cm |
| Weight | 12.35 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
| EUROLITE Bubble Concentrate for 5l | |
| Container size | 5 l |
| Type of fluid | Bubble fluid concentrate |
| Weight | 1.60 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!