Leírás
PAR-16 spot with matching GU-10 illuminant
- Mini-spot for GU-10 lamp
- Color-filters attachable
- Good color rendering index (CRI)
spotlight
- Control via plug and play
- For PAR 16
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x filter frame
- 2 x user manual
- 1 x illuminant
Paraméterek
| Color rendering index (CRI) | 81 Ra |
| Weight | 0.36 kg |
| Energy efficiency class (A - G) | E |
| Spotlight | |
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | Max. 75 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Cable length | 0.4 m |
| Base | GU10 |
| Color generation | Via color filter frame |
| Control | Plug and play |
| Housing color | Black |
| Dimensions | Width:10 cm |
| Depth | 15 cm |
| Height | 8 cm |
| Diameter | Ø 7.3 cm |
| Illuminant | |
| Voltage (lamps) | 230 V, AC |
| Nominal wattage | 7 W |
| Base | GU10 |
| Beam angle | 36° |
| Color of light | White |
| Color temperature | 3000K |
| Lead time | 1 s |
| Construction | Bi pin; reflector |
| Operating temperature max. | 40° C |
| Operating temperature min. | 20° C |
| Burning position | S180 (universal) |
| Lamp life | 20000 h |
| Luminous flux | 520 lm |
| Wavelength | 585 nm |
| Lamp current | 0.042 A |
| Dimensions (LxD) | X51 mm |
| Weight | 0.06 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!