Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
DMX fog machine with 1500 W and LED illumination including PRO flightcase
EUROLITE NSF-350 LED Hybrid Spray Fogger
DMX fog machine with 1500 W, LED illumination, vertical fog output
- LED light effect with fog spouter in one device
- Your all-in-one solution with powerful vertical smoke output
- Output nozzle with RGB LED illumination for impressive effect presentations
- Additional button for manual activation
- 21 LEDs 3 W R/G/B
- Color selection; color change adjustable
- Strobe effect
- Output distance: Approx. 6 m
- With level indication
- Operates on water-based fluid
- Removable tank
- Control via DMX; stand-alone; wireless remote control
- Preprogrammed in Light´J; LED PC-Control 512; Light Captain
- For application areas such as: Stage; theater; rental
- Application possibility: Standing
ROADINGER Flightcase NSF-350
Hood case, PRO version
- With 1 device compartment
- High-quality workmanship with birch multiplex 7 mm, dark brown, laminated
- Interior with foam padding
- Aluminum profile frames 25mm with rounded edges
- 2 hinged, chromium plated case handles
- 2 high-quality butterfly locks
- Rubber feet
- Branded hardware
- Made in Europe
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
1 x EUROLITE NSF-350 LED Hybrid Spray Fogger
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x transmitter
- 1 x declaration of conformity
- 1 x container
- 1 x filter
- 1 x battery
Paraméterek
| Weight | 14.05 kg |
| EUROLITE NSF-350 LED Hybrid Spray Fogger | |
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 1500 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 21 x 3 W R/G/B |
| Warm-up time | Approx. 5 min |
| Output volume | Approx. 1130 m³/min |
| Output distance | Approx. 6 m |
| Tank capacity | 2.5 l water-based fluid removable tank |
| Fluid consumption | Approx. 95 ml/min |
| DMX channels | 8 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (M) mounting version | |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (F) mounting version | |
| Control | DMX; stand-alone; wireless remote control |
| Preprogrammed in | Light´J; LED PC-Control 512; Light Captain |
| Housing color | Black |
| Controls | Low fluid |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:41 cm |
| Depth | 63.5 cm |
| Height | 20.5 cm |
| Weight | 7.90 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x 12 V LR27 alkaline manganese built-in |
| Carrier frequency | 433.920 MHz |
| ROADINGER Flightcase NSF-350 | |
| Maximum load | 50 kg |
| Aluminum profile frames | 25 mm |
| Case handle | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs |
| Transport aid | Rubber feet |
| Use of brands | Branded hardware |
| Material | Birch multiplex, 7 mm |
| Color | Dark brown, laminated |
| Device compartment | 40 cm x 30 cm x 6 cm |
| Dimensions | Width:51 cm |
| Depth | 41 cm |
| Height | 29 cm |
| Weight | 6.15 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!