Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Weather-proof spotlight with 12 SCL-LEDs and RGBA/CW/WW+UV color mixing incl. 2x frost filters
EUROLITE LED IP PAR 12x9W SCL Spot
Weather-proof (IP65) spotlight with 12 x 9 W LED and 7in1 SCL RGB/CW/WW/A/UV color mixing
- 12 LEDs 9 W COB (chip-on-board) 7in1 SCL RGB/CW/WW/A/UV (homogenous color mix)
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic
- Strobe effect
- Direct color selection for 28 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via DMX; IR remote control; stand-alone
- Fixtures available for LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3
- Flicker-free
- With a beam angle of 15°
- With double bracket
- LCD display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- Suitable for outdoor use IP65
- With pressure compensation membrane
- For application areas such as: Architecture; stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; theater; rental; video and photography
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
Scope of delivery
1 x EUROLITE LED IP PAR 12x9W SCL Spot
- 1 x device
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x user manual
1 x EUROLITE Diffuser Cover 15x60° for IP PAR-12
- 1 x beamshaper
1 x EUROLITE Diffuser Cover 40° for IP PAR-12
- 1 x frost filter
Paraméterek
| Weight | 5.43 kg |
| EUROLITE LED IP PAR 12x9W SCL Spot | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 75 W |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IP T-Con (M) mounting version power supply cord with safety plug |
| Power output | IP T-Con (F) mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 12 x 9 W COB (chip-on-board) 7in1 SCL RGB/CW/WW/A/UV (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 3; 5; 7; 9; 13 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | DMX; IR remote control; stand-alone |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3 |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 15° |
| Beam angle (1/10 peak) | 29° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Double bracket |
| Display type | LCD display |
| Material | Aluminum casting |
| Dimensions | Width:28.5 cm |
| Depth | 15.3 cm |
| Height | 31.35 cm |
| Weight | 5.20 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø11mm |
| Material | Metal, 2.5 mm |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05RN-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| EUROLITE Diffuser Cover 15x60° for IP PAR-12 | |
| Dimensions | Height:0.7 cm |
| Diameter | Ø 22.20 cm |
| Weight | 0.11 kg |
| EUROLITE Diffuser Cover 40° for IP PAR-12 | |
| Dimensions | Height:0.65 cm |
| Diameter | Ø 22.20 cm |
| Weight | 0.12 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!