Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Extremely bright gobo flower with separate color/gobo wheel and 2 rotation functions
EUROLITE GoFlow 100
- 1 LED 100 W COB (chip-on-board) cold white (CW)
- Gobo wheel with rotating gobos; color wheel
- Dimmer electronic
- Flower effect; gobo effect; strobe effect
- Color wheel with 8 dichroic filters plus open
half colors selectable, Rainbow effect with adjustable speed in both directions - Gobo wheel with rotating gobos, 8 gobos
gobos changeable - Slot-in gobo system for easy gobo replacement
- 24 integrated show programs
- The device is cooled by temperature-controlled fan
- Control via stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function; DMX; IR remote control; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for Colorchief; Light Captain
- With a beam angle of 80°
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; wedding/gala/events; Trade fair and shop fitting; stage; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels; rental
- Very quiet working noise
- Application possibility: Suspended; on stand
- 2 buttons on the remote control for saving your own settings
EUROLITE SB-16 Soft Bag
Universal softbag
- High-quality workmanship with nylon , black
- Interior with foam padding
- 2 carrying straps
Scope of delivery
1 x EUROLITE GoFlow 100
- 1 x device
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 6 x gobos
- 1 x user manual
1 x EUROLITE SB-16 Soft Bag
- 1 x bag
Paraméterek
| Weight | 5.83 kg |
| EUROLITE GoFlow 100 | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 140 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug |
| Power output | IEC connector (F) mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 2.5 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 100 W COB (chip-on-board) cold white (CW) |
| Flash rate | 0.5 - 25 Hz |
| Equipment | Gobo wheel with rotating gobos; color wheel |
| Color generation | Color wheel with 8 dichroic filters plus open |
| Half colors selectable, Rainbow effect with adjustable speed in both directions | |
| Gobos | Gobo wheel with rotating gobos, 8 gobos |
| Outside diameter 23.80mm | |
| Image diameter 14mm | |
| Gobos changeable | |
| Slot-in gobo system for easy gobo replacement | |
| DMX channels | 2; 6; 8 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Temperature-controlled fan |
| Control | Stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function; DMX; IR remote control; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | Colorchief; Light Captain |
| Beam angle (1/2 peak) | 80° |
| Color temperature | 8000K |
| Housing color | Black |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Length:40.5 cm |
| Width | 22.5 cm |
| Height | 26 cm |
| Weight | 5.55 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø13mm |
| Material | Metal, 2 mm |
| Remote control | |
| Battery | Button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| EUROLITE SB-16 Soft Bag | |
| Carrying strap | 2 pc/pcs |
| Material | Nylon |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:44 cm |
| Depth | 25 cm |
| Height | 21.5 cm |
| Weight | 0.28 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!