Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Compact fazer produces fine haze with 4 different fluids
EUROLITE Dynamic Faze 700 Fazer
Compact fazer produces fine haze, operates with standard fluid
- Easy-to-use fazer
- Produces fine, translucent haze without nebulizing the room at the same time
- Ideal for accentuating light and laser beams
- Manual fog output
- Continuous output
- Fan grille with blue LED illumination, switchable
- Rugged metal housing
- Short warm-up time
- Output distance: Approx. 3 m
- With level indication
- Operates on water-based fluid
- Removable tank
- Control via stand-alone; wired remote control
- For application areas such as: Clubs/dancing school; stage; mobile djs / entertainer; small rental
- Application possibility: Standing
Package contents
- 1 x device, 1 x user manual, 1 x power cord, 1 x remote control, 1 x container, 1 x filter
EUROLITE SMOKE FLUID -B2D- Basic, 1l smoke fluid
Fog effect with medium density and hang time
- Odorless
- Glycerine- and DEG-free composition
- Non-toxic
- Not harmful to health
- Biodegradable according to OECD 301E/EEC 84/449 C3
- Non-flammable, no transport restrictions, no hazardous material
- Permanent quality control
- Proven quality
- Water-based fluid ready for use
- Made in Germany
- For application areas such as: Wedding/gala/events; small rental; party room; clubs/dancing school
Package contents
- 1 x fluid
EUROLITE SMOKE FLUID -C2D- Standard, 1l smoke fluid
Long-lasting fog effect with medium density
- Odorless
- Glycerine- and DEG-free composition
- Non-toxic
- Not harmful to health
- Biodegradable according to OECD 301E/EEC 84/449 C3
- Non-flammable, no transport restrictions, no hazardous material
- Permanent quality control
- Proven quality
- Water-based fluid ready for use
- Made in Germany
- For application areas such as: Wedding/gala/events; small rental; party room; stage
EUROLITE SMOKE FLUID -P2D- Professional, 1l smoke fluid
Long-lasting fog effect with high density
- Odorless
- Glycerine- and DEG-free composition
- Non-toxic
- Not harmful to health
- Biodegradable according to OECD 301E/EEC 84/449 C3
- Non-flammable, no transport restrictions, no hazardous material
- Permanent quality control
- Proven quality
- Water-based fluid ready for use
- Made in Germany
- For application areas such as: Wedding/gala/events; small rental; clubs/dancing school; stage
EUROLITE SMOKE FLUID -DSA- Effect, 1l smoke fluid
Very short-lasting fog effect with extreme density
- Odorless
- Glycerine-free composition
- Non-toxic
- Not harmful to health
- Biodegradable according to OECD 301E/EEC 84/449 C3
- Non-flammable, no transport restrictions, no hazardous material
- Permanent quality control
- Proven quality
- Water-based fluid ready for use
- Made in Germany
- For application areas such as: Video and photography; theater; product presentations and lectures
Manuals
ManualsParaméterek
| Weight | 10,20 kg |
| EUROLITE Dynamic Faze 700 Fazer | |
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 640 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Warm-up time | Approx. 4 min |
| Output volume | Approx. 170 m³/min |
| Output distance | Approx. 3 m |
| Tank capacity | 2,3 l water-based fluid removable tank |
| Fluid consumption | Approx. 10 ml/min |
| Control | Stand-alone; wired remote control |
| Housing color | Black |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:15,5 cm |
| Depth | 40 cm |
| Height | 32 cm |
| Weight | 6,20 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| EUROLITE SMOKE FLUID -B2D- Basic, 1l smoke fluid | |
| Container size | 1 l |
| Type of fluid | Water-based fluid ready for use |
| Weight | 1,00 kg |
| EUROLITE SMOKE FLUID -C2D- Standard, 1l smoke fluid | |
| Container size | 1 l |
| Type of fluid | Water-based fluid ready for use |
| Weight | 1,00 kg |
| EUROLITE SMOKE FLUID -P2D- Professional, 1l smoke fluid | |
| Container size | 1 l |
| Type of fluid | Water-based fluid ready for use |
| Weight | 1,00 kg |
| EUROLITE SMOKE FLUID -DSA- Effect, 1l smoke fluid | |
| Container size | 1 l |
| Type of fluid | Water-based fluid ready for use |
| Weight | 1,00 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!