Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
IP65 spotlight with RGBL LEDs, frost filters and IR remote control
EUROLITE LED IP PAR 7x10W RGBL spot
- Two additional frost filters provide a soft, homogeneous light
- 7 LEDs 10 W high-power 4in1 QCL RGBL (homogenous color mix)
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic; Dimmer speed (step response) with adjustable response; white balance
- Strobe effect
- 36 integrated show programs
- Direct color selection for 15 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via IR remote control; stand-alone; DMX; master/slave function; sound to light via microphone
- Preprogrammed in Light Captain; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 10°
- Good color rendering index (CRI)
- With double bracket
- OLED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- Suitable for outdoor use
- With pressure compensation membrane
- With a KENSINGTON LOCK theft protection
- For application areas such as: Architecture; stage; wedding/gala/events; theater; rental; video and photography
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
- 3 buttons on the remote control for saving your own settings
ROADINGER Flightcase 8x LED IP PAR 7x10W RGBL
Trunk case with castors
- High-quality workmanship with plywood multi-layer glued 7 mm, black, laminated
- Interior with foam padding
cover with foam padding - Aluminum profile frames 30mm with rounded edges
- 4 hinged, chromium plated case handles
- 2 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks
- 4 x castors
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
8 x EUROLITE LED IP PAR 7x10W RGBL spot
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 2 x frost filter
- 2 x screw
- 1 x mounting bracket
Paraméterek
| Weight | 57.30 kg |
| EUROLITE LED IP PAR 7x10W RGBL spot | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 75 W |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IP T-Con (M) mounting version power supply cord with safety plug |
| Power output | IP T-Con (F) mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 7 x 10 W high-power 4in1 QCL RGBL (homogenous color mix) |
| Flash rate | 1 - 23 Hz |
| DMX channels | 3; 4; 6; 8; 11 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | IR remote control; stand-alone; DMX; master/slave function; sound to light via microphone |
| Preprogrammed in | Light Captain; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle | 10° |
| Beam angle (1/2 peak) | 10° |
| Frost filter 15° | |
| Frost filter 19° | |
| Beam angle (1/10 peak) | 20° |
| Color rendering index (CRI) | 81 Ra |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Double bracket |
| Display type | OLED display |
| Theft protection | KENSINGTON LOCK |
| Dimensions | Length:23.4 cm |
| Width | 28 cm |
| Height | 17 cm |
| Weight | 4.25 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2032 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase 8x LED IP PAR 7x10W RGBL | |
| Aluminum profile frames | 30 mm |
| Case handle | 4 pc/pcs |
| Stop hinge | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs |
| Transport aid | 4 x castors |
| Material | Plywood multi-layer glued, 7 mm |
| Color | Black, laminated |
| Device compartment | 18 cm x 25 cm x 26 cm |
| Accessory compartment | 6.5 cm x 52 cm x 26 cm |
| Inside dimensions | 86.5 cm x 51.5 cm x 26 cm |
| Dimensions | Width:92 cm |
| Depth | 57 cm |
| Height | 47.5 cm |
| Weight | 23.30 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!